نمایشگاه تن مریم مقدم در گالری ایده

نمایشگاه تن مریم مقدم در گالری ایده

“نمایشگاه تن” با ۱۲ اثر بی‌نظیر از مریم مقدم در گالری ایده به رکورد فروش تمامی آثار دست یافت!

 

فروش کلیه آثار مریم مقدم در نمایشگاه تن در گالری ایده در روز جمعه هجدهم مرداد ماه ۹۸ در اولین روز نمایش آثار، موفقیتی شگرف برای هنرمند پُرتوان گالری ایده رقم زد.

با وجود سوابق فروش آثار هنرمندان در گالری ایده، این بار بازدیدکنندگان و حاضرین، رکورد بی‌نظیری از فروش آثار نقاشی هنرمند مستعد گالری ایده، مریم مقدم را شاهد بودند.

نمایشگاه تن، در طی ده سال فعالیت گالری ایده، برگ زرینی از افتخار در کارنامه فعالیت‌های حرفه‌ای این گالری ثبت نمود.

استاد عباس مشهدی زاده، از هنرمندان پیشکسوت، هنرشناس و استاد چندین نسل از هنرمندان صاحب نام این کشور، با ۵۲ سال سابقه تدریس هنرهای تجسمی، در بازدید از آثار مریم مقدم در نمایشگاه “تن” ضمن اظهار وجد و تحسین این آثار، چنین اظهار کرد: “در تمام طول ۵۲ سال تدریس هنر، هرگز چنین جسارتی در آثار دانشجویان و هنرمندان ندیدم !”

استاد مشهدی زاده سبک و جسارت آثار مریم مقدم را با هنرمند نقاش، منوچهر یکتایی مقایسه کرد و در ادامه گفت: “تنها هنرمندی که تا بحال با چنین سبک و چنین جسارتی به یاد دارم منوچهر یکتایی است.”

منوچهر یکتایی، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار است. او از برجسته‌ترین نقاشان سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی، از پیشگامان نقاشی معاصر ایران شناخته می‌شود. ویژگی اصلی آثار او بی‌تکلف بودن است.عباس مشهدی زاده جسارت ضرب قلم‌های مریم مقدم را به جسارت قلم یکتایی نسبت داد.

 

نمایشگاه مریم مقدم در گالری ایده
مروری بر نقاشی های مریم مقدم در روزنامه شرق

 

همچنین در راستای برگزاری این نمایشگاه در گالری ایده پرویز براتی، ستونی در روزنامه شرق را به نمایشگاه تن مریم مقدم اختصاص داد. عنوان این مطلب “تن ندادن به تفسیر” است. وی مقاله خود را چنین آغاز می کند: هنر اگر به مثابه بازنمایی جهان در نظر گرفته نشود، و بتوانیم آن را مانند آفرینش آنچه هنوز نیست در نظر بگیریم، قدرت ها و امکان های متفاوتی را ارائه می کند. در نقاشی های مریم مقدم میل به فرار از بازنمایی بر هر رویه دیگری برتری می یابد…

 

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *