طراحی وب – Web Design

10,000,000 تومان 5,000,000 تومان
آموزش-طراحی-وب-در-مدرسه-هنری-ایده

طراح وب سایت کیست؟

شاید برای شما پیش اومده که وارد سایتی بشید که با موبایل شما سازگار نباشه یا ظاهر سایت قدیمی باشه یا اصلن به خاطر شلوغ بودن محیط سایت پیدا کردن مطالب براتون سخت شده باشه. امروز افراد زیادی معتقدند یک سایت تنها چند ثانیه برای جذب مخاطب فرصت داره. حالا به نظر شما مشکل از کجاست؟ بله، مشکل از طراح وب سایت است.

طراح وب سایت شخصی است که مسئولیت طراحی، صفحه بندی و تعیین چینش ساختار اطلاعات یک سایت را به عهده دارد. ممکن است شما شنیده باشید، طراح وب باید ظاهری زیبا برای سایت درست کند یا از عکس ها، آیکون و فونت ها برای جذابیت بیشتر استفاده کند. این موضوع تا حدودی درست است اما باید بیان کرد که تمامی این موارد تا زمانی که طراح وب مخاطب و نیاز او را نشناسد مشغول دور باطل زدن است.

طراح وب سایت با در نظر گرفتن نیازها و علایق مشتری تلاش می کند ساختار ظاهری سایت را ایجاد کند یا ارتقا بخشد.

 

مراحل طراحی یک وب سایت

شما برای طراحی یک وب سایت باید مراحلی را مشخص کنید تا ضمن تعیین اهداف برای طراحی وب، مسیر رسیدن به اهداف نیز روشن شود. به صورت کلی برای طراحی یک وب سایت باید این مراحل را طی کنید:

سنجش نیازها: شما باید هدف از طراحی وب سایت را بدانید. برای رسیدن به این موضوع باید با سفارش دهنده مصاحبه انجام دهید تا به پاسخ روشنی برای پرسش هایی که در ذهن دارید برسید.

برخی از این سوالات بر جنبه های کارکردی سایت تکیه دارد. نظیر اینکه آیا وب سایت جنبه سرگرمی دارد یا به فروش محصول و خدمات اختصاص دارد؟ مخاطبان وب سایت شامل چه افرادی می شوند و چه ویژگی های دارند؟ وب سایت پایگاهی با کاربران محدود است یا تعداد زیادی از مخاطبان را شامل می شود؟

ایجاد طرح اولیه: شما با شناخت کافی از اهداف و رسالت های وب سایت باید ساختار سایت را طراحی کنید. این ساختار باید ارتباط میان صفحات مختلف و نقشه وب سایت را به گونه ای مشخص کند که دسترسی به بخش های گوناگون وب سایت را با سرعت و بدون ایجاد سردرگمی برای مخاطب ایجاد کند.

در پایان این مرحله مهم است که شما تصویری کلی از نقشه وب سایت در ذهن داشته باشید تا بتوانید آن را کامل و مکتوب کنید.

 

دوره-جامع-طراحی-وب--مدرسه-ایده-

 

تهیه محتوا: شما باید محتوای وب سایت را در قالب های مورد نیاز تهیه و آماده کنید. این محتوا شامل متن، مالتی مدیا و فایل های اجرایی می شود.

پیاده سازی: شما برای ورود به مرحله اجرایی باید ابزارها و فناوری مورد نیاز را که دارای کارایی و امنیت بالاست ، شناسایی کنید.

آماده سازی و انتشار: شما پس از پیاده سازی و بارگذاری محتوای صفحات وب سایت باید نام دامنه را انتخاب کنید و هاست وب سایت را تهیه کنید.

بررسی و توسعه: شما در این مرحله نیاز دارید ضمن رفع اشکالاتی که در مرحله پیاده سازی ایجاد می شود، میزان تطابق وضعیت سایت با سنجش نیازهای اولیه را مورد ارزیابی قرار دهید. این بررسی ها مبتنی بر تعداد مخاطبان وب سایت و بازخوردهای انجام گرفته، صورت می پذیرد.

 

آیا تفاوت یک طراح وب سایت مبتدی و حرفه ای را می دانید؟

طراح وب مبتدی تمام تلاشش را برای زیباسازی ظاهر سایت می کند پس از عکس ها، آیکون ها و متن های زیادی استفاده می کند. یک طراح حرفه ای هم همه ی این موارد را در نظر می گیرد اما چیزی که برای او اهمیت دارد ارتباط بین مخاطبان و ساختار سایت است. طراح حرفه ای مخاطبش را شخصیت شناسی می کند و آن ها را در ذهنش مجسم می کند سپس به دنبال راه حلی برای نیازها و علاقه مخاطبش می گردد.

 

مهارت هایی که برای تبدیل شدن به طراح وب نیاز دارید

شما به عنوان یک طراح وب باید بر نحوه عملکرد سایت تمرکز کنید. شما باید با مفاهیم اولیه یک وب سایت شامل پروتکل HTTP و HTTPS، دامنه و هاست و … به خوبی آشنا شوید. از طرفی شما باید بر ساختار صفحات وب تسلط پیدا کنید و تفاوت صفحات استاتیک و داینامیک را بدانید.

 

دوره-جامع-طراحی-وب--مدرسه-ایده 

 

شما به عنوان یک طراح وب باید بر زبان های کدنویسی نظیر HTML،  CSS، JavaScript تسلط داشته باشید تا بتوانید در سریع ترین و بهترین راه، شکل و ساختار یک سایت را ایجاد کنید یا بهبود ببخشید. مزیت یادگیری JavaScript برای شما این است که علاوه بر اینکه بر طراحی وب سایت مسلط می شوید؛ می توانید برنامه نویسی نرم افزارهای سیستم عامل اندروید را نیز انجام بدهید.

شما به عنوان یک طراح وب سایت نمی توانید در اتاق تاریک خود بشینید و منتظر تماس مشتری ها باشید. طراحی وب سایت باید با سایر اعضایی که بر روی سایت کار می کند، تعامل داشته باشد پس شما باید مهارت های ارتباطی و کار گروهی خودتان را ارتقا بخشید تا بتوانید ایده های خودتان را واضح به مشتری یا گروهتان بگویید.

از طرفی دیگر شما باید همیشه خود را آماده یادگیری نکات جدید کنید تا راه حل های مناسبی برای مشکلات یا بهبود وضعیت سایت داشته باشید. از طرفی دیگر مهارت شما در این رشته زمانی ارتقا پیدا می کند که با مشاهده سایت های مختلف بتوانید اصول اساسی که در طراحی سایت ها به کار گرفته شده را شناسایی کنید.

 

بازار کار رشته طراحی وب سایت

آینده بازار کار طراحی وب سایت را تنها با یک سرچ در سایت های کاریابی می توان امیدوار کننده در نظر گرفت. البته نباید فراموش کنید که با افزایش استخدام، رقابت بین شما و دیگران بیشتر می شود. شما باید مهارت های برنامه نوسی و طراحی را به روز نگه دارید و ویژگی های شخصیتی که این رشته نیاز دارد را در خود ایجاد کنید یا بهبود بخشید.

شما با شرکت در این دوره جامع یاد می گیرید مانند یک طراح وب فکر و عمل کنید. شما در این دوره با مفاهیم اولیه طراحی وب آشنا می شوید سپس مهارت های برنامه نویسی را یاد می گیرد. مزیت دوره جامع طراحی وب سایت پروژه محور بودن آن است. شما می توانید در کلاس ها پروژه ای را تعریف کنید و براساس آن مهارت های برنامه نویسی مورد نیازتان را ارتقا دهید. علاوه بر این شما در این دوره مهارت طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا مانند ورپردس و جوملا را نیز یاد می گیرد. پس هر چه سریع تر برای اینکه طراحی یک وب سایت را از صفر تا صد یاد بگیرید، اقدام کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید :  ۸۸۸۲۳۳۸۷

 


 

 

ویژگی های دوره

  • عناوین 0
  • امتحانات 0
  • مدت 210 ساعت
  • سطح مهارت همه سطوح
  • زبان فارسی
  • دانشجویان 0
  • گواهی بله
  • ارزیابی ها بله
برنامه درسی خالی است

نظرات

میانگین امتیازها

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 Stars
0%
4 Stars
0%
3 Stars
0%
2 Stars
0%
1 ستاره
0%
10,000,000 تومان 5,000,000 تومان

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *