دوره جامع تصویرسازی دستی و دیجیتال (Illustration)

31,590,000 تومان 15,795,000 تومان
Illustration-design-training-course-(1)
31,590,000 تومان 15,795,000 تومان
4/5 - (1 امتیاز)

 

 

 

 


چگونه تصویرسازی کنیم؟

شاید شما به خاطر داشته باشید که وقتی بچه بودید و هنوز نمی تونستید چیزی بخونید با نگاه کردن به تصاویر کتاب های داستانتون می تونستید داستانش رو تا حدودی حدس بزنید. شما این توانایی رو مدیون تصویرسازی هستید که با تخیل و خلاقیتش شما را به دنیایی فراتر از متن به پرواز در آورده است.

انسان ها همواره علاقه مند به تعامل و ارتباط با دیگران هستند. انسان های غارنشین با استفاده از خطوط و سطوح هندسی ساده به نحو ساده و هنرمندانه ای موفق شدند قالب های نو و ساده ای را برای ارسال پیام ایجاد کنند. تصویرساز نیز مانند انسان های اولیه از تصاویر برای گفتن داستانش به دیگران استفاده می کند. تصویرساز این توانایی را دارد که میان عناصر مختلف تصویر و متن تعادل برقرار کند تا تمام توجه مخاطب معطوف به یکی از این عناصر نشود.

تصویرسازی هنر برقراری ارتباط میان متن و تصویر است که همگام و همراه با یکدیگر پیامی را به مخاطب منتقل می کنند.

یک تصویرساز همواره روایت کننده تصویری متن و یا پیام است. این روایت می تواند در خدمت یک کتاب غیرداستانی، داستانی، شعر و تبلیغات باشد. یک تصویرگر در برخی از موضوعات ممکن است تصاویرش محدود به موضوعش شود و در برخی موارد مثل تصویرسازی کتاب های شعر و داستان کودک بیش تر از تخیل و خلاقیتش استفاده کند و با ساخت انواع وکتورها با ایده پردازی بالا استفاده کند.

 

مهمترین اهداف یک تصویرساز در ۴ مورد خلاصه می شود:

 • انتقال پیام
 • بهره گیری از تجسم و خلاقیت
 • ایجاد رابطه با مخاطب
 • ایجاد راهنمایی برای درک مفاهیم متنی 

 

اما شاید تا الان این سوال واستون پیش اومده باشه که تفاوت تصویرسازی با نقاشی چیه؟ یک تصویرساز از تمامی ابزارهای هنرهای تجسمی که توسط سفارش دهنده مشخص شده، به صورت هدفمند و کاربردی استفاده می کند. از طرفی دیگر نقاشی به نوعی بیان کننده ی حالات درونی نقاش است درحالیکه تصویرسازی با ورود سفارش دهنده دیگر نمی تواند بیان کننده حالات درونی تصویرساز باشد.

 

مهارت هایی که یک تصویرساز نیاز دارد

شما به عنوان شخصی که این رشته را انتخاب کردید باید مهارت هایی را در خودتان تقویت یا کسب کنید. شما به عنوان یک تصویرساز باید در تجسم تصویری ایده ها و موضوعات مهارت پیدا کنید. این توانایی است که کارکنان شرکت دیزنی به خوبی در آن مهارت دارند، آن ها برای بیان ایده ها به جای استفاده از متن، تصویرش را می کشند.

شما باید شناخت کافی از رنگ ها داشته باشید. رنگ ها بیان کننده ی احساسات و عواطف هستند. رنگ ها دارای ارزش بیانی گوناگونی هستند و به طریقی شما را به شناخت و تفسیر تصویر راهنمایی می کنند. از سویی دیگر رنگ ها می توانند با موقعیت جغرافیایی و فرهنگ یک جامعه مرتبط باشد.

فراموش نکنید که شما برای خلق تصاویر ابتدا باید از اشکال ساده و اصلی هندسی شروع کنید و رفته رفته با تمرین و تلفیق اشکال مختلف می توانید به سبک و شیوه ی شخصی خودتان در خلق تصاویر برسید.

پس تا اینجا شما برای اینکه بتوانید مخاطب را با خود همراه کنید باید مهارت های روایت بصری را فرا بگیرد، مناسب ترین فرم بصری را برای موضوع پیدا کنید و در کمترین زمان پیامتان را به مخاطب انتقال دهید.

در کنار این موارد شما برای تسلط بر نقاشی دیجیتال باید نحوه کار با نرم افزاری کاربردی این حوزه مثل فتوشاپ (Adobe Photoshop) و ایلاستریتور (Illustrator) را فرا بگیرید. شما با یادگیری تکنیک ها و نحوه کار این نرم افزارها می توانید ایده های خودتان را از روی کاغذ به داخل نرم افزار منتقل کنید. در نهایت هم طرحتان را در جذاب ترین شکل ممکن درون نرم افزار به تصویر بکشید.

 

بازار کار رشته تصویرسازی چگونه است؟

با رشد هر چه بیشتر فضای مجازی و کاهش چاپ کاغذی نیاز به تصویرگر از سوی شرکت ها روز به روز بیشتر احساس می شود اما همین فرصت رقابتی برای شما ممکن است تبدیل به تهدید شود؛ به همین جهت شما باید دائم تمرین کنید و از خلاقیت و نوآوری برای ارتباط هر چه بهتر با مخاطبانی که هر روز در معرض هزاران تصویر قرار می گیرد، استفاده کنید.

بازار کار تصویرگرها تنوع زیادی دارد اما برای موفقیت در این رشته شما باید سبک شخصی خودتان را پرورش دهید، شما می توانید به عنوان یک تصویرگر در مسیر تصویرسازی برای نشریات در قالب رمان های گرافیکی، کمیک ها و در تبلیغات در قالب پوسترها، بیلبوردها و بسته بندی محصولات فعالیت کنید.

 

 دوره آموزشی تصویرسازی در مدرسه هنری ایده

شما با شرکت در دوره تخصصی تصویرسازی آموزشگاه ایده می توانید هر آنچه که برای خلق یک تصویر احتیاج دارید، یاد بگیرید. دروس این دوره به نحوی تنظیم شده اند که شما به صورت گام به گام و با راهنمایی مربیان دانش خودتان را در کنار مهارت های عملی ارتقا دهید. مزیت این دوره کلاس های پروژه محور آن است. شما می توانید در کلاس ها پروژه ای را از صفر تا صد با راهنمایی اساتید پیش ببرید. در پایان دوره نیز با در اختیار داشتن مدرک معتبر می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتر وارد بازار کار شوید.

 

 

ویژگی های دوره

 • درس 0
 • آزمونها 0
 • مدت زمان 390 ساعت
 • سطح مهارت همه مراحل
 • زبان فارسی
 • دانشجویان 0
 • گواهی نامه بله
 • ارزیابی بله

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *