دوره طراحی مد و لباس زنانه (Fashion design)

8,000,000 تومان 4,000,000 تومان
آموزش-طراحی-مد-و-لباس-در-مدرسه-هنری-ایده

طراح لباس کیست؟

رالف لورن طراح لباس مشهور آمریکایی بیان می کند: من لباس طراحی نمی کنم، من رویا طراحی می کنم. اگر بخواهیم از رالف لورن و رویا کمی فاصله بگیریم باید بیان کنیم که طراحی پوشاک زمانی کار هنری تلقی می شود که طراحی انجام گرفته متناسب با شخصی باشد که آن لباس را می پوشد. یک طراح لباس همواره باید شخصیت و مشخصات انسان ها را مد نظر داشته باشد.

طراح مد و لباس شخصی است که با شناخت پارچه ها، رنگ ها، اشکال و با بهره گیری از خلاقیت و اصول زیباشناسی برای سلایق انبوه جامعه یا به صورت اختصاصی لباس طراحی می کند.

 

یک طراح لباس به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

شما باید شناخت کاملی از مبانی طراحی لباس، الگو، دوخت و خیاطی پیدا کنید تا بتوانید از خلاقیت و زیباشناسی در طراحی مد و لباس استفاده کنید. طراح لباس با استفاده از عناصر خط، رنگ، بافت و تناسب، تدابیر خطی و شناخت اندام، لباس را طراحی می کند سپس الگوسازی شکل و اندازه تکه های لباس را بر کاغذ با مداد رنگی پیاده می کند. در نهایت خیاط قطعات طراحی شده را به یکدیگر متصل می کند تا فرم نهایی لباس شکل بگیرد.

شما به عنوان کسی که می خواهید وارد این رشته شوید باید دانش و مهارت لازم را در طراحی اندام و لباس کسب کنید. شناخت شما از طراحی، فرم، تناسب و حرکت اندام مهمترین موضوعی است که در طراحی لباس باید به آن توجه کنید. به صورت کلی، لباس ها را می توان ویژه اندام ها در نظر گرفت و اندام ها را در قالب اسکلت و چارچوبی برای نگه داشتن لباس ها فرض می شوند.

یک طراح مد و لباس باید شناخت کاملی از رنگ ها و اشکال در کنار مهارت های فنی هنر دوخت و برش داشته باشد. شناخت رنگ ها یکی از مهمترین عوامل در طراحی لباس به شمار می رود. یک طراح لباس، برای کاربرد رنگ در طراحی می بایست نکات مختلفی نظیر خصوصیات روانشناختی، موقعیت جغرافیایی و اقلیمی، تاریخی و مذهبی را در نظر بگیرد و همچنین باید بتواند کشیدن انواع نقاشی فیگور و اسکچ های لازم برای طراحی انواع لباس زنانه، مردانه و بچگانه را روی کاغذ پیاده سازی کند.

 

 رنگ در طراحی لباس دارای ۲ بخش تاثیرگذار است:

  • بخش فیزیکی و مادی رنگ
  • ابعاد سمبلیک و روانشناختی

 

رنگ ها و ابعاد روانشناختی به یکدیگر وابسته هستند و طراح لباس برای رنگ بندی یک لباس از این خصوصیات بهره می گیرد.

در نهایت یک طراح لباس باید از ویژگی های مواد، پارچه و چگونگی کاربرد آن ها اطلاعات کاملی داشته باشد. در ضمن مهارت های ارتباطی به طراح کمک می کند تا نیازهای جامعه یا سفارش دهنده را به خوبی درک کند.

 

رشته طراحی مد و لباس

شما به عنوان یک طراح مد و لباس می توانید به صورت مستقل یا برای شرکت های طراحی مشغول به کار شوید که در این صورت شما دوخت های سفارشی یا دوخت هایی برای انبوه جامعه انجام می دهید. میزان درآمد شما در این رشته بستگی به میزان خلاقیت و نو آوری در کنار مهارت و تجربه دارد.

شما با شرکت در دوره جامع طراحی مد و لباس می توانید مانند یک طراح حرفه ای لباس فکر و عمل کنید. در این دوره به شما آموزش هایی در زمینه طراحی آناتومی مقدماتی و چگونگی نشست لباس بر روی اندام مانکن، مبانی رنگ در طراحی لباس، آشنایی با تکنیک در جنسیت سازی پارچه در طراحی لباس،خلاقیت در طراحی لباس و کالکشن سازی در طراحی لباس داده می شود. در پایان این دوره شما با در اختیار داشتن مدرک معتبر می توانید به عنوان یک طراح مد و لباس به راحتی وارد بازار کار این رشته شوید.

 

نرم افزارهاى طراحى لباس چیست؟

ما در دوره آموزشی طراحی مد و لباس مدرسه هنری ایده کلیه نرم افزار های مورد نیاز را به هنرجویان آموزش می دهیم. از مهم ترین این نرم افزار ها می توان به نرم افزار طراحى الگو و سایزبندى (Gemini)، نرم افزار طراحى لباس(Marvelous Designer)، نرم افزار فوتوشاپ (Adobe Photoshop)، نرم افزار ایلوستریتور (illustrator Adobe)، نرم افزار کورل (Corel Draw)، طراحى پارچه با نرم افزار فوتوشاپ (Adobe Photoshop) اشاره کرد. شما میتوانید در آموزشگاه ایده به یک طراح لباس حرفه ای تبدیل شوید

 

 

 

ویژگی های دوره

  • عناوین 0
  • امتحانات 0
  • سطح مهارت All levels
  • زبان فارسی
  • دانشجویان 0
  • گواهی بله
  • ارزیابی ها بله
برنامه درسی خالی است

نظرات

میانگین امتیازها

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 Stars
0%
4 Stars
0%
3 Stars
0%
2 Stars
0%
1 ستاره
0%
8,000,000 تومان 4,000,000 تومان

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *