دوره جامع طراحی گرافیک (Graphic Design)

16,000,000 تومان 8,000,000 تومان
آموزش-گرافیک-در-مدرسه-هنری-ایده

 

 


طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک، هنر خلق محتوایی بصری برای رساندن پیامی خاص است. طراحان گرافیک با استفاده از سلسه مراتب تولیدات بصری و تکنیک های صفحه آرایی، تایپوگرافی و نیازهای مشخص کاربران و تمرکز بر نشان دادن عناصری در طرح های تعاملی سعی دارند تا مسائلی را حل کنند و از طریق ارتباط برقرار کردن با ایده های بصریشان برای کاربر بهترین حالت تجربه را فراهم کنند.

 

تاریخ طراحی گرافیک

طراحی بصری، هنری باستانی است که تاریخ آن به ۱۷ هزار سال قبل به هیروگلیف های مصریان در نقاشی غارها برمی گردد. این واژه به عنوان واژهای که در دهه ۱۹۲۰ در صنایع چاپی به کار برده شد، طیفی از فعالیت ها همچون طراحی لوگو را در برمی گیرد، هم به وجوه زیبایی شناسانه و هم بازاریابی و هم به جلب توجه کاربر از طریق تصاویر، رنگ و تایپوگرافی را شامل می شود. با این وجود طراحان گرافیکی که در زمینه طراحی تجربه کاربری کار می کنند باید انتخاب ها و سبک خود را مطابق نوع نگاه انسانی، جای تصاویر و فونت ها را انتخاب کنند و بیشترین همخوانی را با کاربران و آنچه در نظر ایشان مناسی است، داشته باشند.

زیبایی شناسی هم باید در راستای خدمت به هدفی باشد. در طراحی تجربه کاربری (UX) خلق هنر برای هنر صورت نمی گیرد. بنابراین زمانی که ما طراحی گرافیک برای تجربه کاربری را انجام می دهیم باید ساختار و معماری اطلاعاتی طراحی های تعاملی را در نظر بگیریم و از قابل دسترس بودن آنها برای کاربرانمان اطمینان حاصل کنیم و مهارت های طراحی گرافیک را در راستای رسیدن به تجربه کامل کاربر به وجود آوریم. برای نمونه اگر یک اپلیکیشن موبایل نتواند آنچه را که کاربر می خواهد با چند فشار انگشت برای او فراهم کند، این اپلیکیشن در تلفیق طراحی گرافیک و تجربه کاربری ناموفق عمل کرده است. چشم انداز طراحی گرافیک در تجربه کاربری خلق طراحی های زیبایی است که کاربران در آن می توانند تجربهای لذت بخش، معنادار و کاربردی داشته باشند.

جان مائدا، مدیر مدرسه طراحی آیسلند : طراحی، راه حلی برای یک مشکل است و هنر، سوالی برای یک مشکل است.

 

طراحی گرافیک، با عواطف سروکار دارد

اگرچه عصر دیجیتال شامل طراحی با نرم افزارهای تعاملی می شود، طراحی گرافیک همچنان معتقد به اصول قدیمی است. همراه بودن با کاربران در اولین نگاه، مهمترین اصل در طراحی گرافیک است. شما به عنوان یک طراح گرافیک باید درک درستی از نظریه های رنگ و این که چگونه بهترین رنگ را انتخاب کنید، داشته باشید. انتخاب رنگ ها نه فقط باید انتظارات سازمانی را انعکاس دهد بلکه باید انتظارت کاربر را نیز در بربگیرد.

اگرچه عصر دیجیتال شامل طراحی با نرم افزارهای تعاملی می­شود، طراحی گرافیک همچنان معتقد به اصول قدیمی است. همراه بودن با کاربران در اولین نگاه، مهمترین اصل در طراحی گرافیک است. شما به عنوان یک طراح گرافیک باید درک درستی از نظریه های رنگ و این که چگونه بهترین رنگ را انتخاب کنید، داشته باشید. انتخاب رنگها نه فقط باید انتظارات سازمانی را انعکاس دهد بلکه باید انتظارت کاربر را نیز در بربگیرد.

 • تقارن و توازن
 • گردش
 • تکرار
 • الگو
 • تناسبات طلایی (نسبت ۱:۱.۶۱۸)
 • قانون یک سوم (اینکه چگونه چشم کاربر طراحی صحنه خوب را تشخیص میدهد)
 • تایپوگرافی (دربردارنده هر چیزی شامل انتخاب فونت تا قدرت تیتر)
 • فرهنگ مخاطب (رنگ آمیزی دوباره و خوانش دوباره الگو)

 

در مجموع مأموریت طراحی گرافیک، نمایش اطلاعات به شکلی متوازن ( زیبایی و کاربردی بودن باید دست در دست یکدیگر پیش بروند و با احتیاط ایده های سازمان را منتقل کنند) است. شما با حضور بصری قابل اعتماد به کاربران نشان می دهید که آنچه را او می خواهد می دانید، نه به این خاطر که عناصر به شکلی زیبا و خوشایند در کنار هم قرار گرفته اند و درست در جایی هستند که باید انتظارشان را داشت یا اینکه به آنها کمک میکند راهشان را به آن پیدا کنند بلکه به این خاطر که ارزشهایی که طراحی های گرافیک به واقعیت تبدیل میکند، همان ارزش هایی هستند که کاربر به دنبال آنهاست. طراحان گرافیک، می توانند در بخش های مختلفی همچون طراحی وب، طراحی لوگو، طراحی هویت بصری برند، مدیر هنری، مدیر تصویر، مدیر صفحه آرایی و بیشتر از اینها در بخش طراحی شرکت ها حضور داشته و فعالیت کنند.

در مدرسه هنری ایده با گذراندن دوره جامع طراحی گرافیک می توانید به گرافیستی حرفه ای که آماده ورود به بازار کار می باشد، شوید. تمامی دوره های این رشته جامع بر اساس نیاز یک گرافیست طراحی و تدوین شده است.

 

در دوره طراحی گرافیک چه نرم افزارهایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزشی طراحی گرافیک مدرسه هنری ایده، نرم افزارهای مهم و تخصصی نظیر فتوشاپ (Adobe photoshop)، ایلاستریتور (Illustrator)، ایندیزاین (Adobe InDesign) و کورل (Corel Draw) به طور حرفه ای و کاربردی تدریس می شود و تمامی فوت و فن های مربوط به طراحی لوگو، اینفوگرافی، چاپ و صفحه آرایی به صورت دستی و کامپیوتری آموزش داده می شود. با ثبت نام در دوره جامع طراحی گرافیک آموزشگاه ایده به یک طراح حرفه ای و پولساز تبدیل شوید.

 

ویژگی های دوره

 • عناوین 0
 • امتحانات 0
 • مدت 660 ساعت
 • سطح مهارت همه سطوح
 • زبان فارسی
 • دانشجویان 4
 • گواهی بله
 • ارزیابی ها بله
برنامه درسی خالی است

نظرات

میانگین امتیازها

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 Stars
0%
4 Stars
0%
3 Stars
0%
2 Stars
0%
1 ستاره
0%
16,000,000 تومان 8,000,000 تومان

  ۱۰ دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر دوره ها به صورت آنلاین هستن یا حضوری؟

  • آموزشگاه ایده
   مهر 28, 1399
   پاسخ

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   کلیه کلاس های مدرسه ایده هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شود. دوره جامع طراحی گرافیک نیز همینطور است با توجه به درخواست شما با هماهنگی کلاس ها برگزار می شود.
   سپاس

 2. محمد جواد
  دی 24, 1399
  پاسخ

  سلام گذراندن کل دوره به صورت آنلاین چه مدت زمان میبرد چند ماه حدودا

  • آموزشگاه ایده
   دی 27, 1399
   پاسخ

   با سلام
   دوره های جامع در مدرسه ایده و همچنین دوره طراحی گرافیک در حدود یک سال زمان خواهد برد.
   زمانبندی کلاس ها مثل ترم دانشگاهی است. تعدادی دوره در یک ترم ۳ ماهه اعلام می شود که هنرجو با توجه به زمان و برنامه خودش انتخاب خواهد کرد.

   با سپاس

 3. بهامین
  اسفند 8, 1399
  پاسخ

  سلام و درود
  ببخشید این دوره های برا کسایی که هیچ اطلاعاتی در زمینه گرافیک ندارن مناسب هست لطفا هزینه دوره های آنلاین هم بفرمائید به صورت نقدی و قسطی

  • آموزشگاه ایده
   اسفند 9, 1399
   پاسخ

   با سلام
   بله کاملا مناسب هست به این دلیل که در دوره جامع طراحی گرافیکف تمامی اصول و مبانی گرافیک از پایه تدریس می شود و دانشجویان می توانند به صورت حرفه ای تر و با معلومات بهتر وارد بازار کار شوند. به خاطر تخفیف های نوروزی ترم بهار این دوره شامل ۵۰ درصد تخفیف که شما می توانید استفاده کنید. اگر بخواهید به صورت اقساط پرداخت کنید تخفیف ۵۰ درصدی شامل نمی شود. هزینه دوره های آنلاین و حضوری یکسان هست.

 4. سین.
  اسفند 29, 1399
  پاسخ

  سلام. تخفیف نوروزی تا کی هست روی دوره ها؟ من هنوز موفق نشدم پرداخت کنم میخواستم بدونم تا کی زمان داره از دستش ندم :((
  و اینکه دوره های انلاین پشتیبانی داره؟ گروه داره و دسترسی به استاد و این قبیل موارد؟ میشه توضیح بدید خدمات پشتیبانیتون دقیقا چی هستش؟
  کرکسیون میشه کار های هنرجوها؟ ممنونم.

  • آموزشگاه ایده
   فروردین 5, 1400
   پاسخ

   با سلام
   تخفیف های نوروزی تا روز اخر تعطیلات برقرار هست و شما میتونید از طریق سایت ثبت کنید.

 5. الهه
  اردیبهشت 7, 1400
  پاسخ

  سلام
  خسته نباشین..
  بعد از گذروندن دوره ها گواهینامه معتبر هم میدین که بشه جایی استفاده کرد؟؟؟

  • آموزشگاه ایده
   اردیبهشت 8, 1400
   پاسخ

   با سلام
   بله گواهی نامه معتبر با مهر و امضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می شود.

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *