مبانی فرم و رنگ در هنرهای تجسمی

1,200,000 تومان 600,000 تومان
مبانی فرم و رنگ در هنرهای تجسمی

مبانی فرم و رنگ در هنرهای تجسمی

درباره دوره

شناخت اصول و ساختار اصلی هنرهای تجسمی از درس‌های پایه‌ای و ضروری در بدو ورود به دنیای این هنرها است. هنرمند تجسمی برای بیان احساس خود زبانی جز تصویر ندارد. زبان تصویر نیز الفبای مخصوص خود را دارد که نیازمند آشنایی با عناصر بصری، فرم و رنگ است.

هرچه آشنایی هنرمند با عناصر بصری بیشتر باشد، بهتر می‌تواند منظور خود را بیان کند. هرکدام از این عناصر ویژگی‌هایی دارند که فقط با آشنایی با آن‌ها می‌توان به‌شکل مناسب از آن‌ها استفاده کرد. تمرین‌هایی که درقالب مشاهده، ثبت عناصر و ارتباطات بین آن‌ها انجام می‌شود، در تقویت مهارت‌های هنرمند مؤثر است. با این کار هنرمند می‌تواند اثری خلق کند که نگاه مخاطب را به دیدن و دوباره دیدن آن جلب کند.

شما که قصد دارید در فضای هنرهای تجسمی فعالیت کنید، می‌بایست از همان ابتدا با مقدماتی آشنا شوید که پایه و اصول کار را برایتان به‌درستی بچیند. مدرسه ایده توانسته است در طول چندین دوره برگزاری دوره آموزش مبانی فرم و رنگ در هنرهای تجسمی، هنرمندانی را تربیت کند که این زمینه هنری را کاملاً اصولی و قاعده‌مند پیگیری می‌کنند. شما با شرکت در این دوره با مبانی فرم و رنگ در هنرهای تجسمی آشنا می‌شوید تا یاد بگیرید که چطور می‌توانید احساس خود را به زبان تجسمی بیان کنید. این دوره بخشی از دوره‌های جامع تصویرسازی ، نقاشی ، دکوراسیون داخلی و طراحی گرافیک است.

مخاطبان دوره

 • دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نقاشی، طراحی و رشته‌های مرتبط
 • مدیران و کارشناسان نشریات، مؤسسات طراحی و آژانس‌های تبلیغات
 • افرادی که با تصویرسازی و نقاشی سروکار دارند یا به آن علاقه‌مندند

سرفصل/ محتوای دوره

 • کلیات عناصر بصری (نقطه، خط، سطح، حجم، فرم)
 • بافت، رنگ، تیرگی و روشنی
 • نقد و بررسی با مشارکت هنرجویان و ژوژمان

سبک برگزاری دوره

کلاس‌های هنری مدرسه ایده معمولاً پروژه‌محور هستند و شما همۀ موضوعاتی را که در کلاس یاد می‌گیرید از همان ابتدا روی پروژه منتخب خود یا پروژه مشترک کلاس اجرا می‌کنید. این تمرین‌های کلاسی به شما کمک می‌کند آموزه‌های کلاس را در کار عملی تجربه کنید و اشکالات و نقاط ضعف خود را با راهنمایی‌های مدرس رفع کنید.

شما در پایان دوره مجموعه‌ای از تمرین‌ها و آثار خود در دست دارید که میزان پیشرفتتان را طی دوره نشان می‌دهد.

خروجی دوره

در پایان این دوره با تمرین‌های کارگاهی و عملی، همراه با اجراهای دقیق و نمونه‌سازی با تصویر، یاد می‌گیرید که چطور می‌توانید مفاهیم و احساسات را به تصویر بکشید.


نام استاد : فرشته فرمانی

تعداد جلسات دوره : ۱۰ جلسه ۳ ساعته

تاریخ شروع دوره : ۹۸/۷/۱۲

زمان برگزاری دوره : جمعه ها ساعت ۱۳ الی ۱۶


نام استاد : آریو فرضی

تعداد جلسات دوره : ۱۰ جلسه ۳ ساعته

تاریخ شروع دوره : ۹۸/۷/۹

زمان برگزاری دوره : سه شنبه ها ساعت ۱۷ الی ۲۰

ویژگی های دوره

 • درس 0
 • آزمونها 0
 • مدت زمان 30 ساعت
 • سطح مهارت مبانی پایه
 • زبان فارسی
 • دانشجو 0
 • گواهی نامه بله
 • ارزیابی بله

10 weeks مورد تا پایان باقی مانده است.

برنامه درسی خالی است
آریو فرضی در سال 1346 در شهر گراتس اطریش به دنیا آمد. مدرس و پژوهشگر در رشته های موسیقی و نقاشی - عضو انجمن نقاشان ایران - عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی - برگزاری نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیار - دارای لوح تقدیر از انجمن حمایت از کودکان هموفیلی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری - دارای دیپلم افتخار از دست استاد علی اکبر صنعتی
فرشته فرمانی - مدیر دپارتمان نقاشی و تصویرسازی موسسه فرهنگی هنری ایده، تحصیلکرده فرانسه و کارشناسی ارشد نقاشی و تصویرسازی از دانشگاه های هنر تهران، مدرس هنر در دانشگاه آزاد و علمی کاربردی، با سابقه بیش از پانزده سال فعالیت هنری در ایران و فرانسه، برگزاری نمایشگاه انفرادی نقاشی و تصویرسازی در تهران و در پاریس، شرکت در بیش از پانزده نمایشگاه گروهی نقاشی، تصویرسازی و عکاسی در ایران و اروپا. عضو انجمن نقاشان ایران و انجمن نقاشان فرانسه، آرت رزیدنسی در پاریس فرانسه، تالیف و ترجمه بیش از ده مقاله تخصصی در زمینه هنر در مجله کتاب ماه هنر.

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5ستاره
0%
4ستاره
0%
3ستاره
0%
2ستاره
0%
1ستاره
0%
1,200,000 تومان 600,000 تومان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *