درباره ما

این بخشی از واقعیت هایی درباره ماست

268
دوره های برگزارشده
104
مدرس معتبر
2240
دانشجو
55000
دنبال کننده خارجی

“ایده‌های خود را یادداشت کنید!”

“ایده‌های بزرگ ممکن است هر جایی به ذهن شما برسد”


ایده چیست؟

ایده، موسسه ای است فرهنگی، آموزشی و پژوهشی شامل ارکان چهارگانه مدرسه هنری ایده، مدرسه تبلیغات ایده، گالری ایده و انتشارات ایده که از سال 1387 در قالب یک موسسه فرهنگی به عنوان یکی از ارکان اشاعه فرهنگ و هنر و ارتباطات در عرصه هنر و تبلیغات در ایران آغاز به فعالیت نمود و در طی یازده سال گذشته با تلاش و پشتکاری وافر تاثیری عمیق در تعالی و ارتقا فرهنگ و هنر و ارتباطات در جامعه ایجاد نموده است.

مدرسه هنری ایده به عنوان یک موسسه غیردولتی با هدف آموزش، پژوهش و تولید درعرصه فرهنگ و هنر  در سال 1387 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه فعالیت گرفت. با انگیزه توسعه و رشد خلاقیت ها و اعتلای هنر ایران و به منظور بازنگری در ساختار فعالیت ها و ساماندهی هنرهای تجسمی ایران ، به عنوان یکی از ارکان اشاعه فرهنگ و هنرایرانی با برگزاری نمایشگاه های متوالی در گالری ایده مشارکت دارد. شیوه های موثر آموزشی، تعهد به کیفیت، تمایز در مسئولیت پذیری، دانش پژوه محوری، هدف گرایی، ساختن آینده ای بهتر و پرورش ایده و خلاقیت از ارزشهای کلیدی ایده میباشند.

در بخش آموزش، دوره های تخصصی مدرسه ایده در سطوح مختلف تجربی و حرفه ای دردوره های تخصصی گرافیک، نقاشی، تصویرسازی، طراحی وب، چاپ و بسته بندی، عکاسی، انیمیشن، نرم افزارهای گرافیک و … برگزار میشود. این دوره ها کمک شایانی به علاقمندان رشته های هنری میکند تا توانمندیهای خود را شناسایی و سمت و سویی حرفه ای برای هنر خود آغاز کنند. رویکرد تازه در طراز جهانی آموزش، پایه گذاری حرکتی نو، به صورت دوره های کوتاه مدت است. سطح کیفیت آموزشها، موجب شده است تا هنرجویان و علاقمندان هنر، پاسخی برای نیازهای علمی و تکنیکی خود در دوره های آموزشی آن بیابند.

در پی استقبال کم‌ سابقه جامعه فرهنگی و به منظور تعامل بیشتر با هنرجویان و هنرمندان جوان، مؤسسه در کنار دوره های آموزشی، با هدف کمک به ایجاد خلاقیت، ‌نواندیشی و نوآوری، گالری ایده را برای نمایش آثارهنری هنرجویان همراه کرده است. همکاری و مشارکت اساتید و هنرمندان صاحب‌نام در حوزه‌ هنرهای تجسمی یکی از افتخارات ایده است.

انتشارات ایده

انتشارات ایده با نشر ایده‌های نو در حوزه‌های تخصصی هنر، تبلیغات و بازاریابی فعالیت میکند و برای حمایت از نویسندگان جوان و اساتید بزرگ کشور به نشر آثار در این زمینه ها میپردازد. انتشارات ایده معتقد است نشر این آثار به رشد و پویایی جامعه هنری کمک به سزایی میکند. تعالی و هم افزایی دانش تبلیغات و بازاریابی در گرو به اشتراک گذاری تالیف و ترجمه آثار ارزنده این دانش است. برای تحقق این مهم انتشارات ایده با نگاه وسواس گونه خود آثار برجسته را برگزیده و منتشر مینماید و همچنان در همکاری با اساتید و مترجمان خبره کشور درصدد توسعه دانش بروز و حمایت از جامعه متخصص و دانش پژوه کشور است.

مدرسه تخصصی ارتباطات و تبلیغات ایده

مدیران مدرسه ایده، با احساس مسئولیت، نیاز زمانه جامعه خود را عمیقاً درک کرده و به آن واکنش نشان داده‌اند و در طول یک دهه اخیر با تلاش شبانه روزی با برگزاری دوره‌های منظم آموزشی در زمینه‌های گرافیگ، عکاسی، انیمیشن، تبلیغات، ارتباطات، بازاریابی و برندسازی بسیار موفق و توانا عمل کرده و تأثیرگذار بوده‌اند. مدرسه ایده نه تنها در زمینه آموزش موفق بوده، بلکه فرصت‌های شغلی مناسبی را برای کارآموزان دوره‌های آموزشی این مؤسسه فراهم کرده، و با ایجاد ارتباط با مؤسسات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، آنها را با روش‌های نوین مدیریت، برنامه‌ریزی، تبلیغات، بازاریابی، اصول گفتمان و اطلاع‌رسانی آشنا ساخته و آنها را در بهبود اجرای برنامه‌های خود تواناتر ساخته است.

آژانس برندینگ ایده

آژانس برندینگ ایده (IDEA BRANDING) با هدف ارتقاء و توسعه تجارت سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های بزرگ و با بیش از 20 سال سابقه مفید فعالیت در حوزه تبلیغات و ارتباطات، از سال 1388 بصورت متمرکز در زمینه برندسازی شروع به فعالیت نموده است. این آژانس با در اختیار داشتن کادر علمی ویژه متشکل از اساتید و گروه مشاوران دانشگاهی خود در صنایع مختلف و با بکارگیری روش‌های نوین، نقش خود را به عنوان یک آژانس پیشگام در این راستا ایفا نموده است. خدمات این آژانس در قالب مشاوره همه جانبه، شیوه های نوین ومطمئن تبلیغات، ارتباطات، طراحی خلاق از ایده پردازی تا تکمیل و اجرای آن ارائه می گردد. روش ما ارائه راهکارهای جامع مدیریت پروژه هاست که همراه با سه عنصر مهم خلاقیت، درک موقعیت ورفتار مشتری مدارانه، نیازهای تبلیغاتی مشتریان را از ابتدا تا انتهای پروژه ها پاسخگو خواهد بود.