آیا باشگاه Bored Ape Yacht نابود می شود؟

از میمون های کارتونی

غول بزرگ دنیای هنر دیجیتال، مصمم شده است تا امپراتوری ۴ میلیارد دلاری باشگاه Bored Ape Yacht را نابود کند.

هنگامی که باشگاه Bored Ape Yacht در اوج هرج و مرج و تب تند NFT راه­ اندازی شد؛ رایدر ریپس مجموعه‌ای از عکس‌های ناخوشایند را از این بستر حذف کرد. این مجموعه عکس، شامل ۱۰۰۰۰ عکس از میمون­های کارتونی می‌شد که هرروزه در گوشه و کنارهای مخوف اینترنت می‌بینیم اما بی‌تفاوت از کنار آن‌ها می‌گذریم. سپس چند ماه بعد یکی از دوستانش لوگوی مجموعه را در کنار Totenkopf( به آلمانی به معنی جمجمه) به او نشان داد که نشانگر استخوان­های جمجمه و صلیبی بود که به طور گسترده در آلمان نازی مورد استفاده قرار می­گرفت. او تازه متوجه این نکته شد که تصاویر این میمون­ها, حالا که در اینترنت جهانی شده و به صورت فراگیر توسط افراد مشهور کریپتو هاوکینگ ترویج پیداکرده، ممکن است ترول‌هایی هدفمند در مسیری شیطانی باشند.

 

رایدر ریپس
رایدر ریپس در نقش Laocoon.
کت براون

 

ریپس، هنرمند مفهومی ۳۶ ساله و کارگردان خلاقی که با هنرمندان بزرگی مانند کانی وست، گریمز و برندهایی مثل نایک، ردبول و گوچی کار کرده به آرت نیوز گفت: این آدم‌ها در حال نابود کردن اینترنت هستند.

ریپس از ماه دسامبر کمپینی علیه این مجموعه عکس‌های نامناسب  و کمپانی اصلی آن یعنی یوگا لبز که ارزش ۴ میلیون دارد و بنیان‌گذاران آن یعنی گرگ سولانو، وایلی ارونو، کرم آتالی و زان علی راه­اندازی کرد.

ریپس لقب لایوکن را به خود داده، کشیش یونانی‌ای که به تروژان‌ها التماس کرد تا اجازه ورود اسب تروا را ندهند. او همچنان هشدار داد که بنیان‌گذاران کمپانی یوگا سعی دارند تا افکار و تصاویر مضر و سمی را با برچسب کالکشن ابزورد اما در عین حال بی‌ضرر NFT وارد حیطه بزرگ­تری از فرهنگ کنند. با این وجود آیا ریپس می‎تواند پیام‌رسان خوبی در این زمینه باشد؟

وقتی از او پرسیده شد که چرا اینقدر مطمئن است که سولانو، آرونو و همتایانشان همه را به سخره گرفته­ اند؛ ریپرس خندید و گفت:« دیگ به دیگ میگه روت سیاه!»

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.